خدمات توسعه خدمت آرنیکا مرتبط با سامانه سامنیکا

۱ . تمامی مبالغ فوق بصورت ماهیانه و به ریال می باشد و متقاضیان می توانند بر اساس درخواست خود یکی یا ترکیبی از موضوعات خدمتی را درخواست و مورد استفاده قرار دهند.
۲ . پروژه سامنیکا ویژه خدمت رسانی به شهرکها ، مجتمع ها ، ساختمان ها و بلوک ها می باشد که به طور کامل در بخش خدمت توضیح داده شده است . اما در اینجا بعضی از موارد کاربردی خدمتی حضورتان اعلام می شود.
  • کاربری سامانه سامنیکا : مدیران و اعضای هیات مدیره مجموعه های تجاری ، اداری و مسکونی می توانند با استفاده از این سامانه ویژه و کم نظیر ، امر مدیریت را برای خود و اعضای هیات مدیره تسهیل و همچنین پرداخت و اطلاع از بدهی و جزییات آن را برای ساکنین و مالکین واحد ها آسان کنند و از طریق این نرم افزار نسبت به انجام امور اطلاع رسانی بدهی از طریق پنل پیامکی ویژه ، انجام امور ثبت اسناد و حسابداری و تعیین میزان بدهی واحد ها ، گزارشدهی ماهانه و سالانه ، انجام محاسبات دقیق هزینه های ساختمان بصورت ثابت و متغییر و ترکیبی ، پرداخت بدهی ها از طریق درگاه بانکی و زیر ساخت امن و …. اقدام کنند.
  • خدمت مدیر ساختمان : یکی دیگر از خدمات مرتبط با پروژه سامنیکا ، تخصیص مدیر ساختمان است که متقاضیان می توانند با در اختیار داشتن این خدمت ، مشکلات مرتبط با ساختمان را راحت تر مدیریت کنند و همکاران ما در کنار مدیران ساختمان ، این اقدام را برای ایشان مناسب و تسهیل می کنند .  این اقدامات شامل ، بیمه آسانسور و بالابر ، آتش سوزی، تاسیسات ، سرویس کار آسانسور ، سیستم دوربین مدار بسته ، سیستم اطفای حریق ، سیستم تردد و حفاظتی و …
  • مدیر حسابداری : با این اقدام حسابداری ساختمان بسیار راحت شده و همکاران خبره ما نسبت به انجام امور حسابداری ساختمان و ثبت اسناد مالی ، مدیریت حساب ، تهیه و ارائه گزارش ها به مدیر ساختمان ، رفع مغایرت های و پیگیری و پرداخت های واحد ها و سایر امور مرتبط با هماهنگی مدیر ساختمان اقدام میکنند.
  • پیگیری معوقات : با ایجاد این خدمت ، پروژه سامنیکا خدمتی ویژه برای متقاضیان گردید. همانطور که میدانید یکی از دغدغه های مدیران ساختمان ، عدم پرداخت شارژ بموقع توسط مالکین و ساکنین می باشد که پیگیری آن بسیار زمان بر میباشد بدین منظور این خدمت می تواند با پیگیری معوقات تا حصول نتیجه و واریز ، دغدغه مدیران ساختمان را در این خصوص حذف می کند و باعث آرامش ایشان و تمرکز ایشان در سایر امور میشود . همچنین در بسیاری از مجتمع ها افادی هستند که مخل آرامش دیگران با بی توجهی به قوانین اجتماعی و آپارتمان نشینی هستند که مشکلاتی را برای مدیران و اهالی ساختمان بوجود می آورند که بر همین اساس این شرکت با استفاده از وکلای معتبر ، با هماهنگی مدیر ، از طرف ایشان نسبت به پیگیری دعاوی تا حصوصل نتیجه اقدام نموده و آرامش را برای ایشان و ساکنین محترم به ارمغان می آورد البته سایر هزینه های مرتبط با تشکیل پرونده حقوقی با هماهنگی و تایید مدیریت طبق ارائه مستندات محاسبه می شود.
ما امیدواریم با ارائه خدمات مناسب موجبات آسایش را برای مدیران و اعضای هیات مدیره و مالکان و ساکنین شهرک ها و مجتمع های تجاری ، اداری و مسکونی فراهم نماییم و با اینکار علاوه بر کارآفرینی برای جوانان باعث افزایش رضایتمندی اجتماعی اقدام کنیم و به انجام این مهم که جزو مسئولیت اجتماعی ماست عمل نماییم.